پرسش و پاسخ در باره نرم افزار تسطیح اراضی و رفع مشکلات کار با اتوگریدینگ

با سلام به دوستان و علاقمندان و کاربران نرم افزار طراحی تسطیح اتوگریدینگ
چون تعدادی از دوستان برایشان سوالاتی در خصوص نرم افزار طراحی تسطیح زمینهای کشاورزی پیش میاید که به طور خصوصی میپرسند. تصمیم گرفتم که در یک پست جداگانه سوالات مطرح شده را عنوان کرده و پاسخ اش را هم به اختصار بنویسم.
 
البته اگر دوستان سوالی هم داشته باشند در بخش نظرات مطرح کنند تا در حد توان پاسخ بدهم. به تدریج بقیه سوالات را هم در زیر پست اضافه خواهم کرد.

روش تسطیح لیزری اراضی برای صاف و هموار نمودن اراضی استفاده می شود. در این روش برای کنترل همواری از ابزارهای لیزری که بر روی ماشین آلات تسطیح نظیر لولر، گریدر و اسکریپر نصب می شود استفاده میشود

روش تصویری لیزری اراضی با توجه به اینکه کنترل پستی و بلندی با استفاده از ابزارهای لیزری به صورت لحظه ای انجام می‌شود از دقت بسیار بالایی برخوردار است. لذا بایست از ابزارهای مناسب برای طراحی استفاده شود که با دقت خوب مناسبی بتوانند پستی و بلندی زمین را مدل نموده و طراحی انجام دهند

نرم افزارهای مشابه نرم افزار اتو گریدینگ وجود دارند، صد البته با تکنولوژی و روش های بسیار قدیمی که هم به لحاظ محاسبات و نتایج بسیار ضعیف هستند و هم به لحاظ سهولت و خروجی و نقشه ها. الگوریتمی که ما در طراحی و توسعه نرم افزار جامع طراحی و کنترل تسطیح اراضی اتوگریدینگ به خدمت گرفتیم، جدید و انصاری بوده نرم افزار های مشابه این توانائی را ندارند.

 برای ملاحظه مزایای نرم افزار اتوگریدینگ کلیک کنید.

این نرم افزار به درد مهندسان مشاور، پیمانکاران و اشخاص حقیقی که در زمینه طراحی تسطیح اراضی کار می کنند میخورد همچنین به درد شرکت های تعاونی خدمات کشاورزی که در آنها کار طراحی و تسطیح اراضی به صورت توام انجام میشود.

در صورت استفاده از نرم افزار اتو گریدینگ انجام تسطیح لیزری راندمان آبیاری در مزرعه تا حدود دو برابر افزایش یافت و یکنواختی توزیع آب بسیار بالاتر می رود به نحوی که هم سرعت پیشروی آب در مزرعه بهبود یافته مهم است تجمع آب در چاله های اغلب باعث خفگی ریشه گیاه می شود جلوگیری می کند

برای توسعه تسطیح لیزری در کشور طبق برنامه های توسعه کشور سازمان جهاد کشاورزی نسبت به پرداخت کمک‌های بلاعوض کشاورزان اقدام می کند و درصدی از هزینه های انجام تسطیح را با به کشاورزان پرداخت می کند.

در اسفند ماه سال ۹۵ نرم افزار در معاونت آب وخاک وزارت جهاد کشاورزی معرفی گردید و با توجه به امکانات و توانایی ها و تکنولوژی بالایی که در آن به کار رفته بود مورد تقدیر از جانب مسئولان قرار گرفت حمایت مالی صورت نگرفته است؟

بله دوره آموزشی رایگان برای نرم افزار تعیین می کند در نظر گرفته ایم پشتیبانی علمی و فنی و عملی از افرادی که نرم افزار را تهیه میکنند به عمل می‌آوریم تا اینکه کاربرد عملی تنهایی برسند

سلام
از حسن نظر و لطف شما ممنون هستیم. مهندسین مشاور بهین طرح آریا از هر سوال و نظراستقبال نموده و باعث خوشحالی ما خواهد بود که بتوانیم کمک کمیم.
 
در پاسخ به سوال شما باید عرض کنم که این کار به راحتی قابل انجام هست.
کافیست، شما در یک فایل اکسل چهارستونه، p,x,y,z وارد کنید. که p شماره نقطه (میخ)، x  مقدار ردیف (مثلا 0، 40، 80، 120، …) و y مقدار ستون (مثلا 0، 40، 80، 120، …) و z  تراز نقاط را واد نمائید.

حال نقاط را وارد سیویل کرده و صفحه تسطیح را طراحی کرد.

با سلام
شما هر عارضه ای که بخواهید در محاسبات شیب زمین و احجام وارد شود بایست برداشت کرده و به نقاط سطح اضافه کنید، نرم افزار با استفاده از الگوریتم حداقل مربعات روی سطوح (و نه روی نقاط) آنهار را وارد محاسبات کرده و در شیب و حجم اعمال میکند. ولو اینکه شبکه نقاط خروجی روی نقاط یاد شده نباشد.

شما میتوانید با دفتر شرکت تماس بگیرید. همکاران ما شما را راهنمائی خواهند کرد.

همچنین با مراجعه به نحوه خرید نرم افزار میتوانید اطلاعات بیشتری کسب کنید.

یک پاسخ برای “پرسش و پاسخ در باره نرم افزار تسطیح اراضی و رفع مشکلات کار با اتوگریدینگ”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *