نقاط قوت AutoGrading

روش حداقل مربعات توسعه یافته (D-LSM)

ما در اتوگریدینگ، از روش حداقل مربعات جدید (D-LSM) استفاده کردیم. اتوگریدینگ نسبت به سایر نرم‌افزار های موجود در بازار این مزیت را دارد که منطق و روش محاسبه بهترین صفحه تسطیح منحصر به خود را دارد. مهندس رحیم شاهی روش حداقل مربعات جدید را معرفی نمود. D-LSM برای برازش بهترین سطح مسطح بر زمین برای انطباق بیشتر از سطح سه بعدی زمین استفاده میکند.
در برنامه اتوگریدینگ برخلاف سایر برنامه‌ها، مشخصات صفحه تسطیح از شبکه نقاط متعامد استخراج نمیشود. بلکه از روش جدید حداقل مربعات که توسط تیم تخصصی خود ابدا کردیم، از سطح سه بعدی زمین استفاده میکند. صفحه برازش بر کل سطح قطعه عمل کرده و با استفاده از روش حداقل مربعات جدید محاسبات انجام میشود.
به خاطرهمین امر در اراضی در آنها عوارضی نظیر جوی، خاکریز و باشد، دقت این روش بسیار زیادتر از روشهای معمول است.
نرم‌افزار اتوگریدینگ با استفاده از روش حداقل مربعات جدید که بر روی سطوح مثلث بندی استفاده در توپوگرافی کار میکند. به خاطر همین امر صفحه تسطیح بهینه مستقل از شبکه متعامد است.

یکپارچگی داده‌ها

نرم افزار اتوگریدینگ همه قطعات تسطیح را یک جا و کنار هم ذخیره میکند. به همین دلیل مقایسه تراز قطعات مجاور به راحتی و سهولت انجام میشود. طراح میتواند از تشکیل پله معکوس با خبر شود، و طرح را اصلاح کند.


جهت مطالعه مطالب بیشتر از بخش دانلود ها پاورپوینت که در معاونت آب و خاک وزارت جهاد کشاورزی ارائه شد، را ملاحظه فرمائید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *